5. hallgatói pályázat

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.) ösztöndíj pályázatot hirdet a BME Térítési és Juttatási Szabályzat (TJSZ) 23. §-a alapján.

Előzmények: A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Neumann János Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem az EFOP (Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program) keretében „Diszruptív technológiák kutatás-fejlesztése az e-mobility területén és integrálásuk a mérnökképzésbe” címmel pályázatot nyert el (EFOP-3.6.1-16-2016-00014). A Pályázatkiírás szerint az intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések keretében a támogatott projektek célja az egyetemi tudományos - kutatói – technológiai – innovációs tevékenység fejlesztése, ide értve a humán utánpótlás feltételrendszerének javítását; az egyetemek (tudásbázisok) szerepének a növelését és a „quadruple helix” „tudás négyszög” kiépítését, bővítését.

A projekt szakmai programja a hibrid propulziós technológiai fejlesztése és alkalmazása kisrepülőgépek, légi eszközök megvalósításában, illetve ehhez kapcsolódóan a diszruptív technológiák fejlesztéséhez szükséges tudás és kompetenciák fejlesztése.

Konferencia részvétel

Képtalálat a következőre: „issa 2019 budapest”

Minden érdeklődőt szívesen várunk a International Symposium On Sustainable Aviation (ISSA-2019) konferencián, ahol a projekt résztvevői és érdekes előadásokat fognak tartani az elektromos hajtás és a diszruptív technológiafejlesztéshez kapcsolódó témakörökben.

A konferenciáról részletek ITT.

Negyedik hallgatói pályázat

A BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Vasúti Járművek, repülőgépek és Hajók tanszéke (VRHT) ösztöndíj pályázatot hirdet BSc, MSc és PhD hallgatók számára a „Diszruptív technológiák kutatás-fejlesztése az e-mobility területén és integrálásuk a mérnökképzésbe” című (EFOP-3.6.1-16-2016-00014) pályázat keretében.

Pályázni a mellékelt témákban lehet.

Az ösztöndíjra egyénileg, a mellékelt adatlap kitöltésével lehet pályázni. A pályázat benyújtásához a felsorolt témák témavezetőjétől szakmai ajánlás szükséges, melyet nem kell külön csatolni, azt az értékelés során állásfoglaláskor is megadhatja a témavezető.

Pályázati adatlap

A pályázat benyújtásának határideje: A pályázatokat 2019. március 1. 12:00 óráig kell e-mailen – aláírva, szkennelt és szerkeszthető formában – benyújtani Tőkey Mária projektmenedzsernek a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, valamint az eredeti példányt el kell juttatni a Titkárságra (BME VRHT J. épület 421). Csak a mindkét formában benyújtott pályázatok fogadhatóak el!

A pályázat keretében hiánypótlásra nincs mód, a benyújtott pályázat hiánytalanságáért a pályázó felelős.

Az ösztöndíj időtartama: 2019. március 1. napjától 3 hónap terjedelemben (az ösztöndíj teljes időszaka alatt aktív hallgatói jogviszony szükséges)

Az ösztöndíj összege: 50.000 Ft/hó – 100.000 Ft/hó

A pályázó feladata: Kutatás a választott témában a témavezető és a kijelölt mesteroktató (mentor) irányításával, a kutatási eredmények konferenciákon, publikációban történő közzététele. Fentieken túl az ösztöndíj lejártakor egy összefoglaló szöveges beszámolót kell leadni, melynek elkészítése, témavezetővel történő jóváhagyatása és a KJK VRHT Titkárságra történő leadása az ösztöndíj lejártát követő 30 napon belül esedékes.

Pályázati beszámoló

Az értékelés menete: A benyújtott írásbeli pályázatokat a BME KJK dékánja által kijelölt bíráló bizottság 2019. március 1-jén értékeli. A bíráló bizottság értékelése és javaslata alapján, a pályázaton nyertes hallgatók személyét, és az általuk elnyert ösztöndíj összegét a dékán állapítja meg a beérkezett pályázatok, és a rendelkezésre álló keret figyelembe vételével. Az eredményről a pályázó a Közlekedési és Járműmérnöki Kar (KJK) honlapján kap értesítést 2019. március 4-éig.

Az eredeti pályázati felhívás itt olvasható.

4. hallgatói pályázat - EREDMÉNY

A 2019. február 25-én megjelent EFOP-3.6.1-16-2016-00014 „Diszruptív technológiák kutatás-fejlesztése az e-mobility területén és integrálásuk a mérnökképzésbe” című pályázati felhívás keretében ösztöndíjat nyertek a következő neptun kóddal rendelkező hallgatók:

BPITGS

YDOVH0

U378R7

UY7MP0

FL0MRE

P11OH8

N5T5VJ

BUV5R1

YX78US

3. hallgatói pályázat - EREDMÉNY

A BME Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar, Vasúti Járművek, repülőgépek és Hajók tanszék (VRHT) által meghirdetett Hallgatói pályázat Diszruptív technológiák területén eredményei az alábbi linken érhetőek el:

Pályázat eredmény

A nyertesek a feladatvégzéssel kapcsolatban keressék meg a pályázati anyagban megadott témavezetőket. A szerződések megkötésével kapcsolatban e-mailben kapnak tájékoztatást! A nyerteseknek gratulálunk!

1. oldal / 4

A Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszék gondozásában